TEN 30-2411WI
- 型號描述:
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 6A 10V - 40V Input
DC DC CONVERTER 5V 30W
- 型號:
- TEN 30-2411WI
- 品牌:
- Traco Power
數量:
- Type
- Isolated Module
- Number of Outputs
- Voltage - Input (Min)
- 10V
- Voltage - Input (Max)
- 40V
- Voltage - Output 1
- 5V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Voltage - Output 4
- Current - Output (Max)
- 6A
- Power (Watts)
- 30 W
- Voltage - Isolation
- 1.5 kV
- Applications
- ITE (Commercial)
- Features
- Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (With Derating)
- Efficiency
- 87%
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- 7-DIP Module, 6 Leads
- Size / Dimension
- 2.00" L x 1.60" W x 0.40" H (50.8mm x 40.6mm x 10.2mm)